Śmieszne spoty na mp3

Kreatywne, trafne pomysły utrwalają się w pamięci słuchaczy na lata , a w dobie wszechobecnego internetu oryginalne reklamy, które spodobały się odbiorcom, nigdy nie giną. Zawsze znajdzie się ktoś, kto taki spot nagra i udostępni na jednym z darmowych serwisów, gdzie każdy w dowolnym momencie może taką reklamę odtworzyć. Zwykle pod filmem czy nagraniem widnieje także licznik odtworzeń, który jest też swego rodzaju wskaźnikiem popularności. Większość nagrań internauci udostępniają także w formacie mp3 i można je ściągnąć na swój komputer.

Największym powodzeniem cieszą się przede wszystkim śmieszne reklamy, które doczekały się także swych kontynuacji. Zabawne postaci, żart sytuacyjny, gry słowne użyte jednocześnie sprawiają, że spot staje się oryginalny i wyjątkowo skutecznie przyciąga uwagę słuchaczy. Odbiorca ma chęć wysłuchania reklamy jeszcze raz chociażby po to, aby jeszcze raz się uśmiechnąć i urozmaicić w ten sposób ciężkie godziny monotonnej pracy. Duże, bogate firmy zatrudniają też do swych reklam kabarety i komików, którzy potrafią zadbać o ciekawą, zabawną treść spotu. W tych przypadkach sukces jest niemalże gwarantowany, ponieważ wielu odbiorców będzie chciało usłyszeć reklamę już dla samych gwiazd sceny kabaretowej. Niestety w tym przypadku trzeba się liczyć z wysokimi kosztami produkcji spotu, ponieważ komicy pobierają znacznie wyższe honoraria, niż nawet najpopularniejsi lektorzy radiowi.

Bardzo często większe firmy, które mogą poświęcić znaczne pieniądze na promocję marki, widząc, jak duży sukces osiągnął ich pojedynczy spot, postanawiają stworzyć całą kampanię w podobnej konwencji, czy z wykorzystaniem tych samych postaci, maskotek. Niekiedy można nawet powiedzieć, że seria reklam zrobiła większą furorę, niż sam promowany produkt. Niemniej jednak sukces spotu zawsze korzystnie przekłada się także na popularność usługi czy produktu.

W internecie można natknąć się także na ciekawe nagrania reklam, których nigdy nie wyemitowano w żadnym radiu czy telewizji. Zwykle nie dopuszczono ich z powodu nieodpowiednich, niecenzuralnych treści lub powstały po prostu jako żart twórców i już z założenia nie miały ujrzeć światła dziennego. One także cieszą się sporą popularnością, ponieważ wszystko, co zakazane, znacznie bardziej ciekawi odbiorców, a przy tym są naprawdę zabawne. Trzeba jednak się uważać na przeróbki stworzone przez internautów, które niekiedy bywają bardziej niesmaczne niż śmieszne.